April 2007, nr 287
it's a boy/girl thing
Nick Hurran
Buurjongen en buurmeisje moeten van lichaam ruilen omdat een boze Maya-god hen loopt te zieken. Niet dat de film wil meeliften op de hele Maya-hype, nu Mel Gibson net onder de Amerikaanse grens nog een doos met oude verhalen ontdekte, want daarvoor is het script te slecht. Door de verwisseling zijn de voetbalhunk en de studiebol op elkaar aangewezen om respectievelijk een voetbalbeurs en een toelating tot Yale binnen te halen. (Te zien vanaf 5 april)





beynelmilel (the international)
Muharrem Gulmez, Sirri Sureyya Onder
In 1982 belandt een groep straatmuzikanten in de gevangenis omdat ze de avondklok niet respecteren. De lokale politiecommandant wil hen vervolgens gebruiken voor een nieuw orkest om bezoekende politici te verwelkomen. Tragikomisch naar verluidt en met romantische subplot. (Te zien vanaf 19 april)




honeyz
Tom Six
Chickflick gehypt als multimediaal, met gelijktijdige verschijning op mobiele telefoon, internet en dvd en in de bioscoop. Verhaal - na sluitingstijd worden opgesloten in de Bijenkorf - is naar verluidt de natte droom van elk middenklasse meisje. Met voormalig K-otic zangeres Anna Speller en Monique van der Werff uit de zonnige zoop-serie. (Te zien vanaf 26 april)

Ronald Rovers