white noise 2 Patrick Lussier
In white noise was het Michael Keaton die via het curieuze EVP (Electronic Voice Phenomenon) met zijn overleden vrouw kon bellen. Nu is het Abe Dale (Nathan Fillion) die via een bijna-dood-ervaring aanvoelt wanneer iemand op het punt staat dood neer te vallen. Maar als hij een paar van die mensen redt, leidt dat tot allerlei ongein: op de derde dag zullen ze bezeten raken van de duivel. Abe moet van de scenarist dan maar iedereen vermoorden. (Te zien vanaf 19 juli)
ratatouille Brad Bird
Achtste Pixar-animatie na cars speelt zich af in een Parijse bistro waar Remy de rat het tot chef-de-cuisine wil schoppen. Zijn menselijke collega's moeten traditioneel weinig van ratten hebben. (Te zien vanaf 1 augustus)
tales from earthsea Goro Miyazaki
Regisseur Goro Miyazaki is de zoon van gellauwerd animator Hayao Miyazaki, bedenker en maker van spirited away. Komt uit een goed nest, zeggen we dan. In Japan bracht deze film binnen vijf weken een ongelofelijke 52 miljoen dollar binnen. Afwachten of dat hier ook lukt. In een parallelle middeleeuwse wereld wordt prins Arren door allerlei duistere krachten - hier heet dat sinds Freud 'subliminaal' - aangespoord om z'n vader te vermoorden. Hij slaat de deur achter zich dicht en ontmoet niet lang daarna een machtige tovenaar die zich afvraagt waarom de godvergeten balans van het universum nou uit het lood ligt. Dat blijkt allemaal iets te maken te hebben met een andere tovenaar, Cob, die op zijn beurt weer achter prins Arren aan zit. Kortom: avontuur alom. (Te zien vanaf 2 augustus)
evan almighty Tom Shadyac
God (of zijn plaatsvervanger op aarde Morgan Freeman, zie ook bruce almighty) vindt dat Gods water maar weer eens over Gods akkers moet lopen en geeft nieuwslezer Evan Baxter de opdracht een nieuwe ark te bouwen om de Grote Vloed te weerstaan - de oude had last van houtworm en ligt bovendien totaal onvindbaar begraven op een berg ergens ten zuiden van Noorwegen. (Te zien vanf 9 augustus)